• Blog
  • Jestem
  • hatalska.com
  • Kontakt
  • Infuture Institute
Zapisz się
28.05.2009

Déja vu?

orlenstopcafe_smallDwa dni temu pisałam o niestandardowych realizacjach reklamowych dla kawy. Na 10. miejscu zamieściłam doskonale znaną akcję Starbucksa z przyklejonymi kubkami do dachów taksówek. Akcja przeprowadzona była w 2004 roku. Dziś, przeglądając BlissOutOfHome, zauważyłam podobne zdjęcie. Taxi, kubek i napis na szybie. Po polsku! Wchodzę dalej i co się okazuje? Otóż, w styczniu 2009 – pod hasłem „ZapraszaMY stawiamy” – Orlen promował Stop Cafe (tzw. kąciki gastronomiczne na swoich stacjach). W ramach promocji, każdy z klientów, który kupił coś (oprócz paliwa) na stacji Orlen za kwotę co najmniej 25 PLN, otrzymywał nagrodę gwarantowaną: kubek kawy. Aby poinformować konsumentów o akcji, wykorzystano 800 taksówek: na tylnych szybach zamontowano naklejkę, a na dachu… no co za niespodzianka! – kubek…

Ja rozumiem, że w reklamie trudno wymyślić coś zupełnie innego. I rozumiem, że można się czasem zainspirować realizacjami innych. Ale takie kopiowanie 1 do 1? I to w dodatku po 5 latach? E. Nieładnie.

Kubek na dachu taksówki w promocji Orlen:

orlenstopcafe_taxi1

orlenstopcafe_taxi2

Agencja: Starcom, Warszawa

Komentarze

8

Polubienia

Podziel się


podziel się


shares
Poprzedni
Inne
Budowanie świata markito jedno z zadań marketingu. I tyle.
Następny
Inne
Uwaga, konkurs :)

Powiązane
artykuły

Internet
22 marca 2013

Niestandardowe wykorzystanie Instagrama. Top10.

Internet
9 grudnia 2011

Generacja L (infografika)

Społeczeństwo
8 stycznia 2014

Lanserzy alternatywni, Beauty Queens i in., - "Pokolenie Show Off"

Internet
22 marca 2017

Nowa kampania Reserved i kryzys zaufania

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w celach marketingowych, w tym związanych z prowadzeniem marketingu produktów lub usług własnych oraz innych osób.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w imieniu własnym lub na zlecenie innych osób, informacji handlowych drogą elektroniczną.

  • Kontakt
  • Polityka prywatności
hatalska.com
Copyright © 2008-2026

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.
WIĘCEJ
close