Nazywam się Natalia Hatalska. Jestem analityczką trendów, autorką bloga hatalska.com i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 roku powołałam do życia instytut badań nad przyszłością – infuture.institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.

Wykształcenie

Skończyłam trzy fakultety – poczynając od filologii polskiej, przez logopedię, a skończywszy na marketingu i studiach doktoranckich z ekonomii. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship miałam również ogromną przyjemność studiować w London Business School w Wielkiej Brytanii.

Blog

Bloga https://hatalska.com zaczęłam pisać w 2008 roku. Przełomowy okazał się dla niego (i dla mnie) rok 2010. W tym roku otrzymałam bowiem tytuł Blog Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne Blog Roku w konkursie organizowanym przez Onet.pl. Rok później znalazłam się na okładce Wysokich Obcasów. W 2011 roku wymyślona i przeprowadzona przeze mnie akcja Kup Sobie Blogera otrzymała nagrodę główną w kategorii NonProfit w konkursie MediaTrendy2010. W 2013 roku otrzymałam nagrodę Blog Forum Gdańsk Wpływowy Bloger. W 2015 zrealizowany przeze mnie film Generacja Z dostał główną nagrodę w konkursie Grand Video Awards (kategoria Publicystyka).

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Young Digital Planet, NIVEA Polska oraz w Wirtualnej Polsce.  W 2008 roku postanowiłam zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni – w czasach szalejącego kryzysu stwierdziłam, że rezygnuję z korporacji i zaczynam pracę na własny rachunek. Od ponad 10 lat robię to z sukcesem i z największą przyjemnością.

Współpracę z wieloma firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi zaczynałam jako tzw. shadow consultant i niezależny ekspert w takich obszarach jak prognozowanie trendów, doradztwo strategiczne, social media oraz niestandardowe formy komunikacji. Od 2016 roku działania z zakresu prognozowania trendów prowadzę w ramach powołanego przeze mnie instytutu badań nad przyszłością – infuture.institute. Współpracujemy nie tylko z największymi w Polsce firmami, ale także realizujemy projekty badawcze na styku biznes-nauka.

W 2007 roku, odpowiadając za kampanię marki WPmobi, podświetliłam na różowo Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Była to pierwsza taka akcja w całej 50-letniej historii istnienia PKiN, uznana zresztą przez branżę za jedną z 7 najlepszych akcji ambientowych tego roku. Tak naprawdę mój pomysł i właśnie ta kampania sprawiły, że dziś PKiN świeci różnymi kolorami :).

Ekspertyza

Jestem autorką wielu raportów poświęconych najważniejszym trendom, w tym uznanego w branży i wydawanego od 2011 roku TrendBooka. Pod koniec 2015 roku wydałam publikację Future Makers, która jest zbiorem 12 scenariuszy dotyczących najważniejszych aspektów naszego życia w perspektywie najbliższych 25-50 lat.

Występuję jako prelegentka i panelistka na konferencjach – do tej pory miałam kilkaset wystąpień, m.in. na konferencji EFNI, Europejskim Kongresie Gospodarczym, MediaTrendy, InfoShare, Biznes to rozmowy, na Kongresie Dyrektorów Marketingu i wielu innych.

W 2013 roku zostałam nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami, a także nominowana przez magazyn Brief jako Człowiek Roku Mediów. W styczniu 2017 magazyn Wysokie Obcasy uznał mnie za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, a we wrześniu 2017 magazyn Glamour przyznał mi tytuł Kobiety Roku. W listopadzie 2017 Financial Times umieścił mnie na liście New Europe 100 – „central and eastern Europe’s brightest and best citizens who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying fresh approaches to prevailing problems”. W 2018 roku dostałam tytuł Digital Shaper 2018 w kategorii wizjoner – przyznawany osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W 2019 roku zostałam wyróżniona w rankingu „Kogo słucha polski biznes?” jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu.

W 2014 wydałam swoją książkę Cząstki przyciągania – pierwszy w Polsce album poświęcony polskim niestandardowym kampaniom reklamowym.

Prywatnie

Jestem mamą dwóch córek i posiadaczką dwóch kotów. W wolnym czasie uprawiam ogród albo sporty (uznawane przez innych za ekstremalne :)). Lubię sztukę współczesną, jestem fanką streetartu, nie potrafię żyć bez czytania książek i słuchania muzyki.

Pobierz

Bio / Zdjęcie

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane