• Blog
  • Jestem
  • hatalska.com
  • Kontakt
  • Infuture Institute
Zapisz się
26.04.2009

Zapomnij o spocie, czyli niestandardowe wykorzystanie kina. TOP8.

salvationarmyfreeze_smallDziś wpis z dawno niepublikowanej kategorii TOP10. Tym razem o nowatorskim wykorzystaniu kina. Niestety, wśród przykładów, które znalazłam, tylko osiem zasłużyło na miejsce w rankingu. Stąd zamiast tradycyjnego TOP10 wyjątkowy ranking TOP… 8. W zestawieniu mamy jednak pełen przegląd kampanii: od akcji społecznej (na własnej skórze, choć w kinie, można było doświadczyć, jak czują się bezdomni zimą), przez branżę kosmetyczną (rodzima akcja NIVEA Diamond Gloss), aż po reklamę serwisu internetowego (pod hasłem Fast News – niekwestionowane pierwsze miejsce). Wszystkie bodźce dozwolone. Zapraszam do oglądania.

Jak się okazuje, kino to nie tylko obraz. I nie tylko dźwięk. Poniżej przykłady, jak wykorzystać kino interaktywnie. Spot wyświetlany tradycyjnie na ekranie jest tutaj tylko dodatkiem.

8. Audi S5: Wiatr we włosach
Żeby pozwolić potencjalnej grupie celowej poczuć, jak to jest jechać samochodem kabrio, Audi zainstalował w kinie specjalne dmuchawy. Gdy na ekranie pojawiał się spot (kręcony z perspektywy kierowcy), dmuchawy włączały się i wiały widowni prosto w twarz.

auditestdrive

Agencja: Ogilvy, Johannesburg, Afryka Płd.

7. Canon 400D: Freerunners
Canon przeniósł do kina sytuację, która dzieje się w samym spocie. W reklamówce ludzie spadają z nieba, a w kinie pojawiło się dwóch akrobatów robiących salta i… zdjęcia nowym EOS 400D.

Agencja: Mediaedge: CIA, Amsterdam, Holandia

6. Mini Clubman Test Drive
Prawdziwa interakcja. W kinie zostały zainstalowane specjalne detektory ruchu – dzięki czemu ludzie własnymi ciałami mogli kierować samochodem znajdującym się na ekranie kinowym (to chyba działało na podobnej zasadzie co Wii?).

miniclubmantestdrive_1

Agencja: Interone Worldwide, Monachium, Niemcy

5. NIVEA Diamond Gloss
Jedyna polska akcja w tym zestawieniu. W sieci Multikino zainstalowane zostały specjalne lampy emitujące światło przypominające blask diamentów. Lampy zapalały się w trakcie wyświetlania spotu reklamującego serię produktów do stylizacji włosów NIVEA Diamond Gloss. Blask diamentów widoczny był na ścianach i suficie sali kinowej.

niveadiamondgloss_1

Agencja: Mediaedge: CIA, Warszawa

4. Dirol Whitening: Smile
Akcja dla gumy wybielającej zęby. Osoby wchodzące do kina dostawały gumę do żucia Dirol. Następnie, w trakcie bloku reklamowego wyświetlana była czarna plansza z napisem „Smile”. Napis oczywiście wspierany był również dźwiękiem: donośnym śmiechem. Kiedy ludzie w sali zaczynali się śmiać, ich zęby zaczynały świecić na biało. Z przodu widowni zainstalowane zostały bowiem lampy UV.

dirolsmile

Agencja: Ogilvy, Johannesburg, Afryka Płd.

3. Respira Bene: Co zrobić, żeby mój mąż przestał chrapać?!
100-procentowe zaskoczenie. W spocie widzimy kobietę, która nie może sobie poradzić z chrapiącym mężem (skąd ja to znam :)). Zdenerwowana schodzi więc z ekranu, w piżamie, wprost na widownię. Pyta: Czy ktoś wie, co zrobić, żeby mój mąż przestał chrapać? W pierwszym rzędzie siedzi facet, który ma przy sobie – o dziwo – plastry Respira Bene. Podaje kobiecie, ta wraca do spotu i zadowolona zasypia obok męża, który przestał chrapać :). Zwróćcie uwagę na aplauz widowni na końcu :).

Agencja: Grey, Mediolan, Włochy

2. Salvation Army: Freeze
Armia Zbawienia postanowiła pokazać ludziom, jak czują się bezdomni zimą. W tym celu wykorzystała… klimatyzację. Temperatura w kinie spadła z 26 stopni do 0. Po kilku minutach na ekranie pojawił się komunikat: „Jeśli jest ci zimno po 4 minutach, wyobraź sobie, jak czułbyś się po całej nocy. Przekaż nam koce.”

salvationarmyfreeze_1

Agencja: Lobedu Leo Burnett, Johannesburg, Afryka Płd.

1. Stern.de: Fast News
Mój absolutny faworyt. W sali kinowej tuż przed rozpoczęciem filmu młoda kobieta zaczyna rodzić. Z kina wyprowadza ją mąż. Po ich wyjściu na ekranie pojawia się spot, na którym widzimy kobietę, jej męża oraz urodzone właśnie w kinowym foyer bliźnięta. Po tym „obrazku” na ekranie pojawia się plansza: „Bliźnięta urodziły się w kinie w Hamburgu. Wiadomości nigdy nie były tak szybkie. Teraz na stern.de”

Agencja: Grabarz & Partner, Hamburg, Niemcy

Komentarze

3

Polubienia

Podziel się


podziel się


shares
Poprzedni
Lifestyle
Bikini time!
Następny
Lifestyle
Weirdo

Powiązane
artykuły

Internet
22 marca 2013

Niestandardowe wykorzystanie Instagrama. Top10.

Internet
9 grudnia 2011

Generacja L (infografika)

Społeczeństwo
8 stycznia 2014

Lanserzy alternatywni, Beauty Queens i in., - "Pokolenie Show Off"

Internet
22 marca 2017

Nowa kampania Reserved i kryzys zaufania

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w celach marketingowych, w tym związanych z prowadzeniem marketingu produktów lub usług własnych oraz innych osób.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w imieniu własnym lub na zlecenie innych osób, informacji handlowych drogą elektroniczną.

  • Kontakt
  • Polityka prywatności
hatalska.com
Copyright © 2008-2026

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.
WIĘCEJ
close