• Blog
  • Jestem
  • hatalska.com
  • Kontakt
  • Infuture Institute
Zapisz się
05.08.2013

Jak co roku w Chałupach… – TOP10 niestandardowych reklam na plaży

Z żalem pogodziłam się z faktem, że nośników reklamowych z polskich plaż raczej się nie pozbędziemy. To, co jednak mnie martwi, to reklamowe deja-vu. To, że co roku, zawsze i wciąż widzę te same flagi, tablice, balony, bramy, piłki, koziołki, parawany etc. etc., które zasłaniają i piasek, i morze, i niebo (a Mierzeja Wiślana i Płw. Helski zostały właśnie uznane za jeden z 15. najbardziej niesamowitych półwyspów na Ziemi). Z myślą: „czy na plaży nie można już nic nowego i nieirytującego wymyślić?” przejrzałam więc swoją bazę i doszłam do wniosku, że faktycznie niewiele tam naprawdę fajnych realizacji.

Poniżej 10 tych, które moim zdaniem zwracają uwagę, a jednocześnie nie irytują tak bardzo, bo albo zaraz znikną, albo dają wymierną korzyść plażowiczom.

10. Parissa Wax Stripx: Backvertising
Jedna z moich ulubionych akcji ambientowych. Akcja dla pasków do depilacji zrealizowana na jednej z brazylijskich plaży. Odpowiednio wydepilowany mężczyzna wręczał zainteresowanym kobietom próbki produktu.

ParissaWaxStrips

9. Playboy: Towel
Zdaję sobie sprawę, że to akcja skierowana bardziej do mężczyzn. Ja jednak bardziej odbieram ją jako podnoszącą samoocenę kobiet :).

PlayboyTowel

8. Kingston: Memories
Fajny koncept i fajne hasło – jedyne, co mi przeszkadza, to ta biała plandeka. Psuje efekt bardzo.

KingstonMemories

7. Orange: Foremki
A to podobna kampania, tyle że zrealizowana w Polsce. Branding zupełnie do zaakceptowania.

ForemkiOrange

6. Sprite: Shower
Akcja zrealizowana w ubiegłym roku na plaży w Brazylii. Z pryszniców leciała woda, nie Sprite :).

SpriteShower

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć je w lepszej rozdzielczości.

5. Games of Thrones: Dragon Skull
Głośna akcja (z tego miesiąca) dla serialu Gra o tron. To, co fajne to to, że nie ma tu gigantycznego brandingu. Więcej na temat akcji, m.in w BusinessInsider.

DragonSkull

4. Ensucias, matas: Garbage Kills
Kampania społeczna zwracająca uwagę na problem śmieci, które turyści zostawiają na plaży.

GarbageKills

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć je w lepszej rozdzielczości.

3. ING: Internetowi mają lepiej
W ramach kampanii Internetowi mają lepiej ING zapewnił plażowiczom darmowe wi-fi.

InternetowiMajaLepiej

2. NIVEA: SolarAd Charger
Reklama prasowa, która umożliwia naładowanie telefonu na plaży.

NIVEAAdCharger

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć je w lepszej rozdzielczości.

1. PKS: Linia 666 na Hel
Kto był na Helu, pewnie widział ten autobus uruchomiony przez PKS :).

Hel666

 

 

Komentarze

4

Polubienia

Podziel się


podziel się


shares
Poprzedni
Design
Relacja z badań w terenie, czyli trendhunting na Open’erze
Następny
Lifestyle
Amstel: dostaniesz piwo pod warunkiem, że… nie zrobisz nic :)

Powiązane
artykuły

Internet
22 marca 2013

Niestandardowe wykorzystanie Instagrama. Top10.

Internet
9 grudnia 2011

Generacja L (infografika)

Społeczeństwo
8 stycznia 2014

Lanserzy alternatywni, Beauty Queens i in., - "Pokolenie Show Off"

Internet
22 marca 2017

Nowa kampania Reserved i kryzys zaufania

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w celach marketingowych, w tym związanych z prowadzeniem marketingu produktów lub usług własnych oraz innych osób.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w imieniu własnym lub na zlecenie innych osób, informacji handlowych drogą elektroniczną.

  • Kontakt
  • Polityka prywatności
hatalska.com
Copyright © 2008-2026

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.
WIĘCEJ
close