• Blog
  • Jestem
  • hatalska.com
  • Kontakt
  • Infuture Institute
Zapisz się
18.03.2013

Jak branża turystyczna może wykorzystać FOMO – prezentacja

Trochę zasypię Was teraz prezentacjami, ale tylko dlatego, że w ubiegłym tygodniu miałam 3 wystąpienia, w 3 różnych miastach na 3 różne tematy. Dziś prezentacja z konferencji Nowe trendy w turystyce, która odbyła się w ubiegłą środę w Gdańsku. Mówiłam o tym, jak branża turystyczna może (i powinna) wykorzystywać zjawisko określane jako FOMO (fear-of-missing-out). Generalnie chodzi o to, że dzięki temu zjawisku turyści stają się ambasadorami miejsca i część działań marketingowych przeniesiona jest na nich (wrzucają zdjęcia, gdzie są, co robią, co jedzą etc.). Mówiłam o znaczeniu Twittera i Instagrama, choć warto zwrócić uwagę, że w Polsce to na razie mikrotrendy.

Na ostatnim slajdzie wspomniałam jednak o tym, że dzielenie się przez konsumentów informacjami o sobie pozwala marketerom na tzw. predictive computing, czyli inaczej na spełnianie oczekiwań konsumentów zanim oni sami te oczekiwania wypowiedzą. Ale o tym będzie kolejna prezentacja, którą wrzucę :).

Jak branża turystyczna może wykorzystać zjawisko określane jako FOMO? from Natalia Hatalska
Zdjęcie na głównej: Mr T in DC, flickr.com

Komentarze

1

Polubienia

Podziel się


podziel się


shares
Poprzedni
Internet
Niestandardowe wykorzystanie Pinteresta. Top10.
Następny
Internet
Pomagaj i chudnij – mobilna aplikacja PCK

Powiązane
artykuły

Internet
22 marca 2013

Niestandardowe wykorzystanie Instagrama. Top10.

Internet
22 marca 2017

Nowa kampania Reserved i kryzys zaufania

Społeczeństwo
8 stycznia 2014

Lanserzy alternatywni, Beauty Queens i in., - "Pokolenie Show Off"

Internet
9 grudnia 2011

Generacja L (infografika)

Zapisz się do newslettera
Bądź na bieżąco z nowościami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w celach marketingowych, w tym związanych z prowadzeniem marketingu produktów lub usług własnych oraz innych osób.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w imieniu własnym lub na zlecenie innych osób, informacji handlowych drogą elektroniczną.

  • Kontakt
  • Polityka prywatności
hatalska.com
Copyright © 2008-2025

Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane

*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.*
Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zostałem poinformowany, że moje dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, zwykłego, polegającego na analizie wykonanej przez osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie dobór odpowiednich ofert handlowych. Mam prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec profilowania.
WIĘCEJ
close