Nazywam się Natalia Hatalska i w branży mediowo-reklamowej funkcjonuję od 2000 roku. Specjalizuję się przede wszystkim w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej (w tym najbardziej interesują mnie ambient media, szeroko pojęty internet oraz wykorzystanie nowych technologii w komunikacji).

Wykształcenie

Skończyłam trzy fakultety – poczynając od filologii polskiej, przez logopedię, a skończywszy na marketingu i studiach doktoranckich z ekonomii. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship miałam również ogromną przyjemność studiować w London Business School w Wielkiej Brytanii.

Blog

Bloga http://hatalska.com zaczęłam pisać w 2008 roku. Przełomowy okazał się dla niego (i dla mnie) rok 2010. W tym roku otrzymałam bowiem tytuł Blog Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne Blog Roku w konkursie organizowanym przez Onet.pl. Rok później znalazłam się na okładce Wysokich Obcasów. W 2011 roku wymyślona i przeprowadzona przeze mnie akcja Kup Sobie Blogera otrzymała nagrodę główną w kategorii NonProfit w konkursie MediaTrendy2010. W 2013 roku otrzymałam nagrodę Blog Forum Gdańsk Wpływowy Bloger. W 2015 zrealizowany przeze mnie film Generacja Z dostał główną nagrodę w konkursie Grand Video Awards (kategoria Publicystyka). Od lutego 2014 jestem Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów (PSBV).

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Young Digital Planet, NIVEA Polska (jako menedżer ds. PR) oraz w Wirtualnej Polsce, gdzie w latach 2005-2008 byłam szefem działu komunikacji. W 2008 roku postanowiłam zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni – w czasach szalejącego kryzysu stwierdziłam, że rezygnuję z korporacji i zaczynam pracę na własny rachunek. Od ośmiu lat robię to z sukcesem i z największą przyjemnością.

Współpracuję z wieloma firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi jako tzw. shadow consultant i niezależny ekspert w takich obszarach jak prognozowanie trendów, doradztwo strategiczne, social media oraz niestandardowe formy komunikacji. Od 2009 roku na stałe współpracuję z domem mediowym Universal McCann jako Chief Inspiration Officer.

 

W 2007 roku, odpowiadając za kampanię marki WPmobi, podświetliłam na różowo Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Była to pierwsza taka akcja w całej 50-letniej historii istnienia PKiN, uznana zresztą przez branżę za jedną z 7 najlepszych akcji ambientowych tego roku. Tak naprawdę mój pomysł i właśnie ta kampania sprawiły, że dziś PKiN świeci różnymi kolorami :).

Ekspertyza

Jestem członkiem Rady Marek w konkursie Superbrands. Członkiem Rady Ekspertów ThinkTank. Zasiadałam/ zasiadam w jury właściwie wszystkich najważniejszych konkursów reklamowo-mediowych w Polsce (KTR, Media Trendy, Young Creatives Eurobest, Dyrektor Marketingu Roku, Camerimage, Blog Roku, Kampania Społeczna Roku).

Jestem autorką wielu raportów poświęconych najważniejszym trendom, w tym uznanego w branży i wydawanego od 2011 roku TrendBooka. Pod koniec 2015 roku wydałam publikację Future Makers, która jest zbiorem 12 scenariuszy dotyczących najważniejszych aspektów naszego życia w perspektywie najbliższych 25-50 lat.

Występuję jako prelegentka i panelistka na konferencjach – do tej pory miałam sporo ponad 100 wystąpień, m.in. na konferencji EFNI, MediaTrendy, InfoShare, Biznes to rozmowy, na Kongresie Dyrektorów Marketingu i wielu innych. Moje wybrane prezentacje dostępne są w sekcji Prezentacje lub na Slideshare.

W 2013 roku zostałam nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami, a także nominowana przez magazyn Brief jako Człowiek Roku Mediów.

W 2014 wydałam swoją książkę Cząstki przyciągania – pierwszy w Polsce album poświęcony polskim niestandardowym kampaniom reklamowym.

 

Pobierz

Bio / Zdjęcie