TrendBook2012

TrendBook2012 zawiera analizę pięciu najważniejszych trendów w 2012 roku. Krążą one, podobnie jak w ubiegłym roku, wokół społeczności oraz nowych technologii. Trendy społecznościowe dotyczą głównie nadmiaru – kampanii i aplikacji, ale także zjawiska nazywanego social TV. Trendy technologiczne poświęcone są natomiast w dużej mierze kwestii nazywanej Human Computer Interaction (HCI) – mowa tu o sterowaniu gestem, dotykiem i o zjawisku Point&Know. Jedne i drugie spaja nadrzędny trend – mobilność. Ogromna ilość urządzeń mobilnych nie mogła pozostać bowiem bez wpływu na nasze funkcjonowanie we współczesnym świecie, korzystanie z tradycyjnych mediów, zdobywanie informacji czy robienie zakupów.

W TrendBooku 2012 znajdziecie więc następujące rozdziały:

  • Zagubieni w tłumie, czyli social media clutter – zjawisko ad blindness w internecie znane jest od dawna. Teraz dochodzimy do momentu, kiedy działalność reklamowa w mediach społecznościowych przestaje być skuteczna. Już dziś 50% kampanii prowadzonych w social media jest niezauważana przez odbiorców.
  • Telefon zamiast pilota, czyli social TV – w skrócie: oglądam telewizję i komentuję na Facebooku. Trend, który obejmuje aktywność na tzw. drugim ekranie (tj. tablet, telefon, laptop, PC etc.) w trakcie oglądania programu telewizyjnego.
  • Aplikacje, aplikacje, aplikacje, czyli app overload inaczej: nadmiar aplikacji. Od dawna żyjemy w gospodarce nadmiaru – musimy radzić sobie ze zbyt dużą ilością produktów, usług, informacji, a teraz także aplikacji mobilnych. Obecnie w AppStore dostępnych jest ponad 500 000 aplikacji.
  • Powrót do ery piktograficznej, czyli point&know/ point&buywskazuję i wiem. W XXI wieku ten, kto ma informację, ten ma władzę. Do tej pory informacje pozyskiwaliśmy jednak, wpisując hasła i zapytania do wyszukiwarki. Dziś na znaczeniu zyskuje tzw. wyszukiwanie wizualne.
  • Ciało w roli kontrolera, czyli sterowanie dotykiem i gestem – rynek ekranów dotykowych rośnie dziś dziesięć razy szybciej niż rynek ekranów typu display. Oczywiście, ogromną część tego rynku wciąż jeszcze stanowią smartfony i tablety, ale ekrany dotykowe (bądź sterowane wyłącznie gestem) zaczynają być także coraz częściej wykorzystywane w handlu, restauracjach, komunikacji.

Tegoroczne trendy komentują m.in. Jarosław Sobolewski (IAB), Jan Zając (Sotrender.com), Patryk Góralowski (Microsoft Polska).

Tradycyjnie też w tegorocznym TrendBooku znajdziecie suplement – opis dwunastu głównych zjawisk zachodzących w zachowaniach ludzi pod wpływem zmian technologicznych (Koniec starego świata, opracowanie Tadeusz Żórawski, Universal McCann). Nowością jest natomiast podsumowanie tego, co sprawdziło się z prognoz ubiegłorocznych. Komentują Przemek Bukato (Play), Sebastian Krzyk (MasterCard) oraz Paweł Tkaczyk (Midea).

TrendBook2012 dostępny jest za darmo, ale w ramach usługi Pay with a Post/ Pay with a Tweet. Oznacza to, że informacja o pobraniu raportu pojawi się automatycznie na Waszym koncie na Twitterze lub na Facebooku.

Poniżej TrendBook2012 w pełnej wersji do pobrania za darmo. Kliknij i powiedz o tym innym 🙂

TrendBook2012

Plik PDF, 43 strony, 1,44MB

Pobierz za darmo:

albo przez polski odpowiednik:

Albo zobacz TrendBook2012 na SlideShare.

gratis

crackedo

mx player download for pc  mx player for windows pc

The Zalo PC

free fire game download for pc 

ccleaner full crack 2021 ccleaner full crack 2021

instaup apk gbwhatsapp apk

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapraszam do mojego newslettera - bądź na bieżąco z nowościami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w celach marketingowych, w tym związanych z prowadzeniem marketingu produktów lub usług własnych oraz innych osób.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez INFUTURE.INSTITUTE Natalia Hatalska-Woźniak z siedzibą w Gdańsku, pl. Porozumienia Gdańskiego 1 w imieniu własnym lub na zlecenie innych osób, informacji handlowych drogą elektroniczną.