Blogosfera 2012. Pierwsze badanie polskiej blogosfery z perspektywy reklamodawców.

Blogosfera 2012. Badanie opinii marketerów na temat wizerunku blogerów, reklamy na blogach i przyszłości działań reklamowych to pierwsze w Polsce badanie pokazujące, jak blogi i blogerów postrzegają reklamodawcy. Zrealizowane zostało na zlecenie przez Instytut Millward Brown w dniach 8-10 października 2012 wśród specjalistów komunikacji marketingowej, którzy realizują projekty z wykorzystaniem blogosfery. Respondentami byli w nim nie czytelnicy blogów, ale firmy – agencje reklamowe, agencje PR, domy mediowe, przedstawiciele klientów. W dodatku tylko te firmy, które już kiedyś wcześniej współpracowały z blogerami reklamowo.

W badaniu staraliśmy się znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak m.in.: Który z polskich blogerów jest najpopularniejszy wśród polskich reklamodawców? Którego z nich najchętniej rekomendują do współpracy innym marketerom? Czy współpraca reklamowa z blogerem warta jest wydanych na ten cel pieniędzy? Co jest najczęściej podstawą ustalenia wysokości wynagrodzenia dla blogerów? Z tego powodu raport z badania Blogosfera 2012 został podzielony na dwie części – pierwszą dotyczącą blogerów jako marek osobistych, drugą dotyczącą szczegółów współpracy reklamowej z blogerami, korzyści, jakie mogą wynikać z takiej współpracy oraz perspektyw rozwoju tej współpracy w przyszłości.

Raport z badania Blogosfera 2012. Badanie opinii marketerów na temat wizerunku blogerów, reklamy na blogach i przyszłości działań reklamowych w blogosferze dostępny jest za darmo, w ramach usługi Pay with a Post/ Pay with a Tweet. Oznacza to, że informacja o pobraniu raportu pojawi się automatycznie na Waszym koncie na Twitterze lub na Facebooku.

Poniżej raport Blogosfera 2012 w pełnej wersji do pobrania za darmo. Kliknij i powiedz o tym innym 🙂

Blogosfera2012Blogosfera2012

Plik PDF, 21 stron, 3,43MB

Pobierz za darmo:


Dołącz do newslettera infuture.institute

Każdego dnia w instytucie dzielimy się wiedzą. Raz na jakiś czas zbieramy to, co dla nas najważniejsze i wysyłamy w newsletterze.

Znajdziecie w nim:

  • wyniki naszych badań,
  • informacje z obszaru trendowego,
  • autorskie teksty, raporty, komentarze ekspertów,
  • a także „rozmowy o przyszłości”.

"*" oznacza pola wymagane