Raporty

TrendBook 2011

TrendBook 2011, raport poświęcony najnowszym trendom, podzielony został na siedem rozdziałów. Pierwsze sześć jest analizą trendów. Są to: defriending/ unfollowing – inaczej „odprzyjaźnianie się”; usuwanie dodanych wcześniej osób z list swoich znajomych w serwisach społecznościowych, life-streaming – nadawanie na żywo (w odróżnieniu od wgrywania gotowych plików) materiałów wideo w Internecie; pokazywanie przez kamerę wideo (zwłaszcza w telefonie komórkowym) tego, co się dzieje tu i teraz; relacjonowanie własnego życia „na bieżąco”,  geolokalizacjacheck-in; połączenie geolokalizacji z augmented reality, serwisami społecznościowymi, wreszcie geo-fencingmobilność ; grywalizacja – inaczej: gryfikacja, gamifikacja; dodawanie tzw. mechaniki gier do aspektów życia, które do tej pory z graniem nie miały wiele wspólnego; zamiana zwykłej, codziennej czynności w grę, którą gramy przeciw sobie lub przeciwko innej osobie.

W każdym z tych obszarów pojawiły się komentarze ekspertów – w raporcie wypowiadają się m.in. Jacek Kawalec – współzałożyciel Wirtualnej Polski, Paweł Tkaczyk – autor książki Grywalizacja i Joanna Pieńkowska-Olczak – dyrektor ds. produktów direct banking, BZ WBK, dyrektor marketingu Gowalli – Pia Arthur (exclusive! :))

Siódma część to tzw. suplement – 10 megatrendów marketingowych po 1. dekadzie XXI wieku – istotne kwestie ekonomiczno-psychologiczne w perspektywie makro przygotował Tadeusz Żórawski, prezes Universal McCann.

Raport w całości dostępny jest za darmo, ale w ramach usługi Pay with a Tweet/ Pay with a Post.

Pobierz:

Zapraszam do lektury!